Nokia 9 PureView je v posledních dnech docela často probírán a není se čemu divit. Jeho termín uvedení je totiž na dostřel. Telefonu bychom se měli dočkat ještě před veletrhem MWC 2019, a mělo by to být někdy koncem ledna/januára.

Samozřejmě hlavním tahákem telefonu je zadní penta fotoaparát, který by měl velmi slušně fotit i za špatného osvětlení a měl by mít vylepšený i portrétní režim. Kromě toho byly k vidění i jeho hlavní specifikace a určitě je na co se těšit.

Poslední zvěsti, které se šíří v podstatě potvrzují, že Nokia 9 PureView bude uveden poslední týden v lednu/januári a dokonce se objevily i informace o evropských cenách telefonu. Ty by se měly pohybovat kolem 749 nebo 799 euro.

Přestože zlí jazykové tvrdí, že Nokia 9 má spíš parametry vlajkové lodě z roku 2018, na Twitteru se objevila i kratinká zprávička, že telefon bude během letošního roku upgradován a měl by dostat procesor Snapdragon 855, podporu 5G sítí a několik dalších vychytávek. Je ovšem otázkou, zda se této zprávě dá věřit.