Společnost Xiaomi svým telefone Pocophone F1 trefila hřebíček přímo na hlavičku. Fanoušci jsou nadšeni nejen jeho solidní výbavou, ale hlavně cenou, která odpovídá spíš přístrojům střední třídy. Není tedy divu, že společnost připravuje následníka trůnu, Pocophone F2, a všichni opět doufají, že bude stejně úspěšný.

To, že se letos Poco F2 dočkáme rámcově potvrzují i výstupy z Geekbench, kde se už telefon objevil. Testován byl s procesorem Snapdragon 845, 6 GB RAM a Android Pie, ale mohlo jít jen o prototyp. Jak by ale mohl Pocophone F2 vypadat? To se zatím moc neví a možná proto známý tipař a designer, Ben Geskin, vytvořil jeho koncept, který zavěsil na svůj twitterový účet.

V rámci tohoto designového konceptu vychází Geskin z informací, které jsou o Poco F2 zatím k mání a většinou jde jen o spekulace. Ovšem i tak koncept nevypadá špatně. Na rozdíl od původního modelu by mohl mít Pocophone F2 kapkovitý výřez, užší rámečky kolem displeje a i brada je poněkud užší, takže se zvětší užitná plocha obrazovky.

Na zadním panelu najdeme duální fotoaparát, který je uložen vertikálně v levém horním rohu, pod ním je LED blesk a ve středu horní třetiny je snímač otisků prstů. Tolik tedy k designu. Proslýchá se, že by se telefon mohl objevit někdy v druhé polovině letošního roku, takže je docela možné, že i jeho výbava dozná změn a dočkáme se čipsetu Snapdragon 855. Na tyto úpravy má zatím Xiaomi dost času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.