Ohodnoťte článek

Úderníci z Huawei uzavřeli rok 2018 skvělým modelem Mate 20 Pro, který ještě stihl pobrat všemožná ocenění a vavříny. To už je však minulostí, máme rok 2019 a musíme se dívat do budoucna, kde už se k nám pomalu blíží nová generace hlavní vlajkové lodi značky – Huawei P30. Následník velmi populárního P20 má opravdu laťku nastavenou vysoko, ale nepochybujeme, že ji překoná. Dnes pro vám máme 3D render video tohoto telefonu z produkce @Onleaks, takže se pokochejte jak by teoreticky měl telefon vypadat.

Podle těchto renderů to vypadá, že Huawei P30 by měl dorazit s extrémně tenkými rámečky, decentním kapkovitým vykousnutím displeje a pravděpodobně i integrovanou čtečkou otisků prstů pod panelem, protože nikde jinde na těle není k nalezení. Displej samotný by pak údajně měl mít 6-palcovou úhlopříčku a FullHD+ rozlišení. Zadní strana pak má opět trojité senzory hlavního fotoaparátu a samozřejmě i „měňavý“ barevný design s odstíny modré. Velkou událostí by se také mohl stát návrat 3.5mm jacku, který je ve videu jasně vidět, ale možná se jen jedná o toužebné přání kolegů z @Onleaks.

I když trojice senzorů zadního fotoaparátu vypadá velmi podobně jako u minulé generace, tak samozřejmě dojde i k poměrně razantním vylepšením. Hlavním senzorem by se měl stát nový 38 Mpix RGB kousek od Sony a dojde údajně i na 5x optický zoom. Datum vydání Huawei P30 se dá logicky zhruba odvodit, protože minulá generace se dostal na svět v březnu, takže se dá očekávat podobný postup i letos. Což by znamenalo, že bychom se prvního pohledu na telefonu mohli dočkat už na únorovém veletrhu MWC 2019 v Barceloně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.