Momentálně jsou v mobilním světě dvě známé „P“ série mobilních telefonů a tento malá interní souboj zatím na celé čáře vyhrávají kousky od Huawei. Ale ani Motorola se nevzdává smělých plánů a po slušném modelu Motorola P30 se chystají dobýt trh s ještě zajímavější Motorolou P40. A dnes díky velmi dobře obeznámenému „leaksterovi“ máme možnost podívat na hlavní specifikace tohoto telefonu. A půjde podle všeho maximálně o střední třídu.

Srdcem telefonu totiž bude procesor Snapdragon 675, který je založen na 11nm výrobním procesu a zatím jsme ho neměli možnost vidět v akci v žádném telefonu. To se ale velmi brzy změní a v roce 2019 se s ním budeme setkávat velmi často, protože například Redmi Pro 2 by mělo využívat právě tento čipset. A podobností s chystanou novinkou Xiaomi bude asi více, protože i Motorola P40 by měla dostat 48 Mpix hlavní senzor hlavního fotoaparátu s f/1.75. Ten pak doplní sekundární 5 Mpix kamerka a selfie snímač by měl být 12 Mpix se světelností f/1.8.

Dále by pak měl být telefon vybaven 6,2-palcovým IPS panelem s HD+ rozlišením a „průstřelem“ (tedy selfie kamerkou integrovanou v rohu displeje), slušnou 4132 mAh kapacitou baterie, NFC čipem a Androidem 9 Pie hned z výroby. Co se týče designu, tak už jsme měli možnost vidět některé snímky před pár dny, takže žádné velké překvapení. Z těchto specifikací je jasné, že Motorola P40 bude spíše konkurovat modelům Redmi než řadě P od Huawei a bude tak záležet hlavně na cenovém nastavení modelů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.