I když popularita zejména malých tabletů povážlivě klesá zhruba na úroveň bodu mrazu, tak se některé mutace ještě stále poměrně drží. Ale prodeje jsou opravdu z velké části závislé na velikosti úhlopříčky, protože s růstem displeje telefonů o malé kusy prostě není zájem. To donutilo i Xiaomi k úpravě historicky 8-palcového Xiaomi Mi Pad a tuto novou generaci Xiaomi Mi Pad 4 Plus pro vás dnes máme i se slevovým kupónem z e-shopu Gearbest.

Xiaomi Mi Pad 4 Plus tak narostl až na 10,1-palcovou úhlopříčku displeje, ale zachoval si stejné FullHD rozlišení 1920×1200 pixelů a poměr stran 16:9 jako menší sourozenec. Uvnitř pak tepe procesor Snapdragon 660 doplněný 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, což jsou slušné parametry s dostatkem výkonu. Dojde i na použitelné 13 Mpix a 5 Mpix fotoaparáty a výdrž pak zaručí velmi nadprůměrná 8620 mAh kapacita baterie s 5V/2A rychlo-nabíjením. Příjemným bonusem je i slot na nano SIM kartu, ale bohužel nejsou podporovány naše kompletní frekvence, chybí 800 Mhz pásmo. Zpracování tabletu je pak samozřejmě celokovové, váží jen 485 g a systémem je samozřejmě MIUI 9.

Se slevovým kupónem v podobě GB_XM4P64BJ je pak Xiaomi Mi Pad 4 Plus k dostání na e-shopu Gearbest v černé barevné variantě jen za 269.99 dolarů, což je na podobně vybavený tablet velmi slušná sumička. Takže pokud toužíte po té největší dostupné „placce“ od Xiaomi, tak má tato nabídka velmi lákavou příchuť.