V dílnách čínské značky Elephone se momentálně kutí celá řada nových telefonů, ale většina z nich je stále lehce zahalena mlhou nejistoty a pochyb, protože ze všech bombasticky „oficiálně představených“ modelů jsme se zatím dočkali asi jenom Elephone A5. A dnes se k ještě většímu zmatení zákazníků dostalo na veřejnost krátké video zachycující prozatím neznámý telefon značky Elephone, který se ale nepodobá žádnému z kousků na jejich oficiálních stránkách…

Telefon v tomto video jednoznačně předvádí světu displej roztažený přes celou přední plochu bez jakéhokoli výřezu nebo vykousnutí, což je možné díky vysouvacímu modulu s duální přední kamerkou. Po otočení je pak zřetelná trojice zadních fotoaparátů a logo Elephone, bohužel bez bližšího určení modelu. Na stránkách Elephonu existují jen tři telefonu s výsuvným modulem a jak Elephone U2 Pro, tak Elephone PX se designově od tohoto velmi liší. Logickou volbou by tak byl Elephone U2, ale nic není tak jednoduché, protože stále jsou k vidění docela zásadní odlišnosti.

Původně předvedený design Elephone U2

Pro začátek má telefon ve videu lehce jiné rozložení a umístění zadních LED blesků a hlavně pak je vidět čtečka otisků prstů umístěná na boku telefonu, oproti zadnímu umístění na promo fotografiích Elephone U2. Dále je pak v bleskovém pohledu do systému vidět jen 4 GB RAM, přičemž U2 byl ohlášen s plnými 6 GB RAM. Takže buď se v průběhu týdnu design Elephone U2 v některých ohledech poměrně radikálně změnil, nebo se jedná o zcela nový kousek, který ještě ani není na stránkách. Což by bylo poměrně zvláštní, protože Elephone má (jako obvykle) obří skluz už s ohlášenými modely a další do sbírky tak moc nedává smysl. Malá záhada k vyřešení.