Dnes jsme se už zmínili o tom, že na 10. ledna/januára je naplánováno představení nového telefonu Redmi. To však není vše. Společnost Xiaomi zároveň s touto skutečností oznámila, že řada Redmi se od nynějška stává samostatnou značkou a právě prvním představitelem bude za týden uvedený telefon se 48 MPix fotoaparátem.

Příliš podrobností o tom, co vedlo Xiaomi pro zrušení série Redmi a vytvoření samostatné značky, známo není. Z úst generálního ředitele Xiaomi, Lei Juna,  zaznělo pouze to, že jde především o jednoznačné rozlišení a oddělení řady Mi a řady Redmi.

Série Mi je zaměřena na top modely vyšší třídy, kdežto řada Redmi byla orientována spíš na nižší až střední třídu a tomu byla uzpůsobena i cena přístrojů. Není tajemstvím, že telefony Redmi byly a dosud jsou velmi populární, což by mohlo být dalším důvodem pro zrušení řady a vytvoření samostatné značky.

Navíc loni byla vytvořena nová řada Poco, kterou tvoří přístroje s velmi dobrou výbavou a poměrně nízkou cenou. Hlavním zástupcem je fanoušky oblíbený Poco F1. A pokud bychom se zamysleli a poohlédli jak je tomu u jiných čínských výrobců, můžeme zde najít paralelu například u Huawei a jejich sub-značky Honor, nebo u Oppo a značky Realme. Navíc podobně jako u Huawei a Honor by měla být značka Redmi nabízena hlavně v on-line prodejích a řada Mi by měla být prodávána především v kamenných obchodech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.