Značka Honor se chystá na představovačku svého prvního letošního telefonu, kterým bude Honor 8A. Ten by měl být nástupcem loňského modelu Honor 7A, takže se očekává, že jeho cena nebude nijak závratná.

Podle plakátu, který se objevil na čínském Weibo by se uvedení Honor 8A mělo konat 8. ledna/januára a z teaseru se dá dokonce vyčíst i několik základních informací o telefonu.

Displej by měl mít úhlopříčku 6,09 palce a kapkovitý výřez, takže užitná plocha obrazovky by měla být poměrně velká. Procesor by měl být podle upoutávky osmi jádrový a mělo by jít pravděpodobně o Kirin 710. Jak velká bude RAM z obrázku sice nezjistíme, ale interní paměť by měla dosáhnout na 64 GB. Plakátek také naznačuje, že Honor 8A by měl mít duální reproduktory.

Další informace, které se dají dohledat na Tenaa praví, že zadní fotoaparát bude mít jeden snímač s rozlišením 13 MPix a přední kamera bude 8 MPix. Baterie by měla mít pro dnešní dobu nižší kapacitu, jmenovitě 2920 mAh a operačním systémem by měl být Android Pie. Parametry tedy naznačují, že cena Honor 8A by mohl být velmi podobná té, za jakou se prodává jeho předchůdce, tedy něco mezi 130 až 150 dolary.