Čekání na první novinku roku 2019 od Xiaomi možná opravdu nebude příliš dlouhé, protože se dnes na internetu objevil teaser obrázek naznačující speciální oznámení tohoto čínského gigantu na desátou hodinu ranní 3.ledna. Což už je jen za pár hodin a jsme tak velmi zvědavi, čím se nás pokusí Lei Jun a spol. ohromit hned na začátek nového roku. Možností je opravdu poměrně hodně.

Tento teaser obrázek je samozřejmě vybaven i mottem Xiaomi k podobným situacím, které hlásá “ vždy věřte, že je něco úžasného právě na spadnutí“. Ti optimističtější z čínských analytiků tak očekávají nějaké zásadní třeba i produktové představení, ale tomu zase příliš nenasvědčuje rychlost sdělení a absence jakéhokoliv „hype“ efektu. Takže ti realističtější spíše očekávají právě jen upřesnění konkrétního data nějaké velké představovačky příštích týdnů.

Jako jeden z hlavních pachatelů se nabízí tajemný chystaný telefon od Xiaomi se 48 Mpix fotoaparátem, který prezident firmy Li Bin lehce naťukl už během prosince. A podle jeho slov by se tento kousek měl dostat na trh už v průběhu ledna, takže času už přece jen na představení příliš nezbývá. Takže bych se asi osobně přiklonil ke skeptikům a tipnul si na oznámení data tiskové konference k představení právě tohoto nového telefonu. Chytřejší budeme už jen za pár hodin.