Jedním z telefonů, které se objeví v letošním roce bude i Nokia 9 PureView. Ta byla na sklonku roku 2018 k vidění na několika renderech a dominantním prvkem přístroje je hlavní penta fotoaparát. Dnes se podíváme na první promo video, které působí poměrně autenticky a opět klade důraz na hvězdicový modul zadní kamery.

A nejen to. Video odhaluje také celkový design, některé z funkcí fotoaparátu a také pár klíčových parametrů. Všech pět snímačů kamery může pracovat současně a díky tomu umožní zachytit velmi kvalitní snímky za špatného osvětlení v rámci nočního režimu. Foto výstupy by měly být až desetkrát jasnější s nízkou hladinou šumu než u běžných mobilních fotoaparátů.

U portrétní režimu je možno i po pořízení snímku změnit místo zaostření a pružně využívat bokeh efekt, a to v rámci Google Photos. Z videa je také patrno, že displej bude mít úhlopříčku 5,99 palce s podporou HDR10 a 2K rozlišením. V displeji bude také uložen snímač otisků prstů.

Nokia 9 PureView poběží na platformě Android One založené na Android Pie. Neměla by chybět ani podpora funkcí Google jako je Google Photos, Google Lens a Google Assistant. Procesorem bude Snapdragon 845 s 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Telefon bychom mohli očekávat koncem ledna/januára.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.