Ohodnoťte článek

Také Huawei připravuje pro letošek novou řadu telefonů a asi není třeba dodávat, že půjde o sérii Huawei P30. Členem téhle party bude i Huawei P30 Pro a jak by mohl vypadat naznačuje jeho koncept, který vytvořil poměrně známý youtuber Waqar Khan.

Celý koncept vychází z uniklých renderů a informací, které k nám loni doputovaly, takže je dost možné, že finální verze telefonu bude vypadat jinak. Ale i tak nebude od věci se na design Huawei P30 Pro podívat. Na první pohled je zřejmé, že boční rámečky kolem displeje budou velmi subtilní, stejně tak kapkovitý výřez a dokonce ani brada nepatří mezi ty masivní.

Čelní panel je po stranách zakřivený a nabídne vysoký poměr displeje vůči tělu. Z konceptu je také patrno, že snímač otisků prstů bude integrován do obrazovky a ovládací tlačítka jsou uložena na pravé hraně. Hlavní zadní fotoaparát tvoří čtyři snímače, přičemž tři z nich jsou uloženy v jednom modulu a pod nimi je jeden samostatný snímač. Kamera je vertikální a leží v levé horní části zad. Napravo od kamery je pak duální LED blesk.

Takto koncipovaný fotoaparát má svůj význam, protože pro samotné fotografování slouží tři snímače v jednom modulu a sólo senzor slouží pro 3D skenování, jedná se tedy o ToF senzor. Proslýchá se, že primární snímač bude Sony IMX607 s rozlišením 38 MPix a teleobjektiv bude podporovat desetinásobný zoom. Procesorem bude zřejmě Kirin 980. Očekává se, že řada Huawei P30 by mohla být uvedena letos v březnu/marci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.