Srpnový Pocophone F1 od Xiaomi byl trefou do černého, protože za cenu střední třídy nabídl zákazníkům high-end hardware (zejména v oblasti procesoru a pamětí). Samozřejmě došlo i na lecjaké kompromisy, ale i tak se jednalo o jasně hozenou rukavici značkám jako je OnePlus, které se v poslední době začaly vzdalovat konceptu opravdu dostupného „zabijáka vlajkových lodí“. A podle všeho nezůstane u jediného pokusu.

Včera se totiž ve výsledcích benchmarku Geekbench objevil telefonní model otevřeně označený jako Poco F2, což by naznačovalo práci na pokračovateli úspěšného rodu. Na druhou stranu najdeme ve výsledcích několik lehce zarážejících informací, které spíše hrají proti těmto spekulacím. Údajný Pocophone F2 je totiž opět vybaven stejným procesorem (tedy Snapdragonem 845) a 6 GB RAM, ale aspoň už hned hezky v základu běží na systému Android 9 Pie. Celkové bodové výsledky jsou dokonce pod průměry minulé generace, ale na druhou stranu se může jednat jen o neodladěný prototyp.

Jednou z možností je tak i varianta, že Pocophone 2 by byl jen jakýmsi vylepšením minulé generace a ne zcela novým modelem, ostatně Xiaomi se nedávno o něco podobného pokusili s herním Black Shark / Black Shark Helo. Z výsledků nejsou zatím vidět žádné další konkrétní parametry, takže není jasné, zda se třeba nepokusí sérii Poco vylepšit v kritizovaných oblastech jako je třeba plastové zpracování nebo průměrný výkon fotoaparátů. Každopádně se v Xiaomi ohledně nového Pocophone něco děje a my tak můžeme jen s napětím čekat na nový vývoj situace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.