Xiaomi uzavřelo velmi úspěšný rok 2018 představením low-end modelu Xiaomi Play, ale hlavní pozornost fanoušků je samozřejmě stále upřena na veleúspěšnou vlajkovou řadu Mi 8 a výsuvný Mi MIX 3. Pomalu už se nám ale začínají klubat spekulace o nástupcích těchto oblíbených produktových řad a první vlaštovky přišly ze zdrojů hongkongské firmy GF Securities. Samozřejmě se nejedná o oficiální informace a nic z níže zmíněného zatím nebylo jakkoli potvrzeno, ale jedná se o velmi zajímavé zprávy o které se samozřejmě musíme podělit. Jen je zkrátka berte s rezervou.

Podle těchto spekulací by chystané modely Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi MIX 4 měly dostat hned trojité zadní fotoaparáty, které by ale v případě Mi MIX 4 byly řešeny nějakou formou výsuvného designu. Není jasné, zda by tak nahradily i selfie kamerky, nebo by šlo o dvě rozdílná foto řešení. Ostatně OPPO momentálně experimentuje s výsuvnými zadními fotoaparáty s 10x hybridním optickým zoomem, takže je možné, že se Xiaomi pokusí o něco podobného. Zajímavé.

Oba nové vlajkové modely by také měly být vybaveny procesorem Snapdragon 855, ale to je velmi „bezpečná“ spekulace, protože tento kousek křemíku bude hlavním high-end čipem pro rok 2019 u většiny telefonů. Ohledně Mi MIX 4 se ještě velmi opatrně hovoří i o možném použití ohebného displeje, ale jedná se o zcela nepotvrzené a vágní informace. U obou telefonů by se také mělo jednat o plně vybavené 5G telefony, takže můžeme očekávat i poměrně značný nárůst ceny. Na nové vlajkové kousky od Xiaomi si ale ještě hezkých pár měsíců počkáme, takže je velice dobře možné, že se vše ještě několikrát změní. Každopádně se těšíme a jsme velmi zvědavi na finální výsledek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.