Dnes jsme se v Číně dočkali představení dalšího kousku značky Huawei a po všech těch super-výkonných modelech té nejvyšší třídy nastal čas vrátit se hezky zpátky na zem do nižší střední třídy. A aktualizovaná verze modelu Huawei P Smart 2019 právě přesně tam zapadne jak výbavou, tak i cenou. I když samozřejmě každý správný hnidopich poukáže na velmi podobné kousky Honoru za ještě lepší ceny, ale to už je asi v této kategorii normální.

Huawei P Smart 2019 dostal do vínku hlavně vylepšený a změněný displej, tentokráte se jedná o 6,21-palcovou obrazovku s rozlišením 2340 x 1080 pixelů, poměrem stran 19,5:9 a velmi decentním kapkovitým vykousnutím. Dostalo se i na speciální Eye Comfort Mode , který by měl eliminovat škodlivé modré světlo displeje a dopřát očím pohodlnější aktivitu.

Uvnitř pak najdeme procesor Kirin 710 z domácí produkce Huaweie, což je octa-core kousek vyráběný 12nm procesem s jádry taktovanými na 2.2 GHz. Dále pak duální zadní fotoaparát se 13 Mpix + 2 Mpix senzory, 8 Mpix selfie kamerku, 3400 mAh kapacitu baterie, hybridní duální SIM slot a systém Android 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.0. Kolem a kolem nižší střední třída jako vyšitá.

V Evropě by se pak měl Huawei P Smart 2019 představit už 2.ledna s cenou 249 euro, což je možná lehce více, než by podobnému hardwarovému vybavení odpovídalo. Ale možná se ještě podaří cenu dostat lehce níže, protože podle mého by telefonu slušela cenovka kolem 200 euro, tedy 5 tisíc korun. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.