Řada Motorola P je novou sérií společnosti a její hlavní zástupce byl uveden jako Motorola P30 letos o prázdninách. Mnozí o tomto telefonu tvrdí, že je velice podobný přístroji iPhoneX. A vzhledem k tomu, že příští rok by měly nastoupit pokračovatelé série, všichni doufají, že Motorola P40 bude mít poněkud originálnější design.

Podle několika renderů a videa bude vzhled Motorola P40 odlišný, ale i zde najdeme inspiraci jinými značkami. Čelní panel se nese v duchu posledního trendu „díry“ v displeji místo horního výřezu. Tedy zjevná inspirace obrazovkou Infinity-O.

Nu a záda telefonu také nejsou překvapením. Levý horní roh okupuje vertikálně uložený modul duálního fotoaparátu, pod kterým je LED blesk. Ve středu pod modulem najdeme zcela klasické logo Motoroly, které by mohlo být domovem snímače otisků prstů.

A jak by mohly vypadat parametry Motorola P40? Hovoří se o 6,2 palcovém displeji a rozměrech přístroje, které by měly činit 160,1×71,2×8,7 mm. Primární snímač zadní kamery by měl mít rozlišení 48 MPix. A protože na zádech telefonu je čitelný nápis Android One, je pravděpodobné, že telefon bude uveden i mimo Čínu, ale zřejmě s jiným obchodním názvem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.