Huawei je sice na black listu v některých zemích kvůli bezpečnostní hrozbě, ale zatím nehodlá zabalit své aktivity v rámci mobilních technologií. Po letošním, velmi výkonném procesoru Kirin 980 zřejmě začínají pracovat na jeho nástupci Kirin 985, který by mohl být uveden dříve, než bychom čekali.

Přestože Kirin 980 se poprvé objevil až letos na podzim s řadou Mate 20, nového Kirin 985 bychom se mohli dočkat podstatně dřív, a to v telefonech série Huawei P30. Tak to aspoň vyplývá z tweetu Mishaala Rahmana, který je členem skupiny XDA.

Rahman tuto skutečnost sice nepotvrdil na 100%, ale uvedl, že HiSilicon Kirin 985 je pravděpodobně další vlajkovou lodí mobilní platformy společnosti Huawei. Některé z dalších zdrojů uvádějí, že podle číslice 5 v typovém označení čipsetu, půjde jen o lehce aktualizovanou verzi Kirin 980.

V tom vycházejí z historie značení Huawei čipsetů. Uveďme například procesory Kirin 930 a Kirin 935, nebo Kirin 950 a Kirin 955. Posledně zmíněné měly pouze zvýšené maximální taktování, jinak vše bylo v podstatě stejné. To by mohlo vlastně i odpovídat tomu, že bychom Kirin 985 mohli najít už v nadcházející řadě Huawei P30, protože přetaktování čipsetu není až zas tak složitým technologickým krokem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.