Společnosti HMD Global se letos podařilo nabrat vítr do plachet a vydala poměrně velké množství telefonů. Některé z nich tak trochu propadly, ale většině z nich se na trhu podařilo zabojovat a získaly přízeň uživatelů. Výrobci se zdárně podařilo naskočit na trendy vlnu duálních fotoaparátů a velkých obrazovek. Na síti jsou však k vidění fotky neznámé Nokie, která má trojitý zadní fotoaparát.

Jde zřejmě o telefon, který bude uveden v příštím roce, ale podle všeho nejde o Nokia 9 PureView, protože ten by měl být, alespoň podle dosavadních fám, osazen pěti snímači v hvězdicovém modulu. Navíc víme, že high-endové Nokia přístroje využívají v rámci objektivů optiku značky Zeiss a na snímku toto označení vidět není.

Pokud mrkneme na fotku čelního panelu, můžeme vidět, že poměr obrazovky k tělu je poměrně vysoký a pokud lze usoudit z docela špatné fotky, těžko říci, zda můžeme čekat horní výřez a není ani vidět, kde přesně je uložen senzor přední kamery. Samozřejmě by mohl být uložen v bradě telefonu, protože ta je poněkud širší. Na to konto se na čínském Weibo šíří spekulace o tom, že bychom se u této neznámé Nokie mohli dočkat pop-up přední kamery.

Navíc na přední ani zadní straně není umístěn snímač otisků, takže běží fámy i o tom, že bude uložen v displeji. Každopádně může jít i o podvržené fotky a proto je nutno tyto informace brát s velkou rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.