Pár hodin před uvedením telefonu Xiaomi Play se na čínském Weibo objevuje snímek s hlavními parametry přístroje. Sice se očekává, že použitým procesorem bude některý ze Snapdragonů střední třídy, výpis specifikací však odkazuje na blíže nespecifikovaný Mediatek čipset.

Přesný typ procesoru je na obou fotkách rozmazán. Takže si zkusíme trochu zaspekulovat. Vezmeme-li v úvahu, že procesory Helio P80 a Helio P90 zatím nejsou připraveny pro komerční využití v telefonech, můžeme tedy tipnout, že použitým čipsetem by mohl být nedávno vydaný Helio P70. Tím jen osazen je telefon Realme U1.

Plakátky potvrzují, že Xiaomi Play bude mít 6 GB RAM a interní úložiště dosáhne na kapacitu 64 GB nebo 128 GB. Informace o tom, zda bude telefon podporovat microSD kartu k dispozici nejsou. Displej by měl mít úhlopříčku 5,84 palce a rozlišeni FullHD+. V kapkovitém výřezu bude uložen přední fotoaparát.

Předchozí spekulaci tvrdily, že kapacita baterie bude 2900 mAh, ovšem podle výpisu to vypadá na 3000 mAh akumulátor. Každopádně půjde o standardní kapacitu a tudíž i o standardní výdrž přístroje, tedy zhruba jeden den. V závěru jen upozorníme, že tyto informace nemusí být zcela regulérní, takže nejlepší bude počkat na to, s čím se Xiaomi zítra vytasí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.