Podle zpráv, které se už nějakou dobu objevují na síti, se příští rok ponese v duch skládacích a ohebných telefonů. Snad každý z větších výrobců na takovém modelu pracuje, nebo se pracovat chystá. Stranou nechce zůstat ani společnost ZTE. Aspoň to tak vypadá podle jejich patentového podání, které na takovýto telefon odkazuje.

Byť to ZTE v poslední době nemá zrovna jednoduché, nevzdává to. Dokonce bychom mohli říci, že v oboru skládacích přístrojů jsou jakýmisi průkopníky. Nelze totiž nevzpomenout na jejich ZTE Axon M z loňského roku. Ten využívá dva 5,2 palcové displeje, které jsou k sobě připojeny kloubem, takže nejde o stejnou technologii, které bychom se měli dočkat v příštím roce.

Nákresy v patentovém podání ukazují vnitřní ohebný displej, kdy po jeho složení dostaneme klasický telefon s jedním displejem, přičemž na zadním panelu bude uložen duální fotoaparát a snímač otisků prstů. O jak velké zařízení půjde společnost ZTE neuvádí, lze však předpokládat, že po rozložení přístroje bude vnitřní displeje fungovat jako tablet.

Připomeňme, že ZTE Axon M si nezískal takovou oblibu uživatelů jak společnost očekávala. Je tedy otázkou, jak zaboduje jejich další skládací přístroj. Není také zřejmé zda a kdy bude tento telefon v příštím roce vydán. Nicméně podle informací, které šířily začátkem letošního roku, ZTE na telefon skutečně pracuje a zřejmě nepůjde o levnou záležitost.