Xiaomi Mi MIX 3 bez nejmenších pochyb patří k nejzajímavějším modelům současné generace telefonů, ale na jeho mezinárodní oficiální dostupnost si budeme muset počkat až do prvních měsíců roku 2019. Nedočkaví nadšenci jsou tak prozatím odkázáni na čínské zdroje, což s sebou nese i softwarovou problematiku s čínskou verzí systému MIUI. Ale pomalu se začíná blýskat na lepší časy i pro mezinárodní uživatele.

Do oběhu se totiž konečně dostala Globální ROM určená pro Mi MIX 3 založená na Androidu 9 Pie, jedná se pravděpodobně o ROM primárně určenou pro Taiwan a Hong Kong. To znamená předinstalované služby Google Play, podporu Google Assistant a spoustu dalších velmi důležitých funkcí a vychytávek spolu s dalšími podporovanými jazyky. Pokud jste tedy majiteli původní čínské verze telefonu, tak můžeme jen doporučit navštívit fóra XDA Developers pro podrobnější informace o postupu tohoto updatu, protože se stále jedná o uživatelsky pokročilejší zásah.

Samozřejmě nejbezpečnější je si počkat na oficiální dostupnost Xiaomi Mi MIX 3 i u nás, protože podle všeho by tento telefon měl dorazit i do našich luhů a hájů. Ale bohužel stále schází to nejdůležitější, tedy přesnější datum spolu s plánovanou cenou. Pokud se potvrdí odhady kolem 15.000, tak se bude určitě jednat o velmi žhavé zboží, ale přece jen bych byl s optimismem lehce opatrný. Tak snad brzy.