Ohodnoťte článek

V poslední době jsme se ze strany čínské značky Lenovo dočkali celé řady velmi nepovedených tiskových vyjádření, které by člověk slabší nátury klidně mohl označit jako lži a vzbuzování falešných očekávání. Jejich dnešní aktivita ve spojitosti s předprodeji speciální edice modelu Lenovo Z5S si však zaslouží výjimečně potlesk. Rozhodli se totiž kompletně předprodeje dočasně přerušit z důvodu nárůstů spekulantů s cenami.

Speciální edice Lenovo Z5S je totiž poměrně exkluzivní produkt s pouhými 4160 celosvětově dostupnými kusy a oficiální cenovka 1998 juanů (asi 290 dolarů) tak není příliš vysoká. Čehož se rozhodli využít místní vykukové a po potvrzení předprodejové objednávky hned telefon už dopředu nabídli na internetu dále za mnohem vyšší ceny. Což se samozřejmě výrobcům nelíbili a po tomto zjištění se rozhodli předprodeje dočasně přerušit a podrobit všechny předprodejové objednávky podrobné kontrole za účelem vymýcení podobných spekulací. Otázkou samozřejmě zůstává do jaké míry to bude mít úspěch, ale i za pokus si tentokráte zaslouží pochvalu.

Lenovo Z5S je pokusem značky se vyšplhat zpět na mobilní výsluní a k tomu je i slušně vybaveno, například procesorem Snapdragon 710 AIE s technologií Game Turbo, trojicí zadních fotoaparátů 16 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix se světelností f/1.8, 3300 mAh kapacitou baterie s 18W rychlo-nabíjením nebo speciální nano-vrstvou zadního panelu. A podle prvního zájmu o prodeje by se jim mohlo zákazníky opravdu podařit oslovit ve velkém počtu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.