To nám ten čas pěkně letí, zdá se to jako včera když jsme se rozplývali na fotografickými schopnostmi řady Huawei P20 (Pro) a ono už se pomalu schyluje k nástupu nové generace. A protože Huawei se na trůně mobilní fotografie sedí pořádně pohodlně, tak rozhodně neplánují jeho vyklizení ve prospěch konkurence. A tak i od Huawei P30 (potažmo pak samozřejmě P30 Pro) můžeme čekat naprosto nekompromisní špičkové vybavení pro mobilní fotografy.

Základní verze Huawei P30 by se měla spokojit „jen“ s trojitým zadním fotoaparátem a co se týče pustých megapixelů, tak by se měla hlavním senzorem rovnat 40 Mpix kousku P20 Pro, ale dojde k nějakým zásadním úpravám. Sekundární senzor bude tele-objektiv s možností bezztrátového 5x zoomu a třetím senzorem pak tentokráte nebude monochromatický, ale širokoúhlá čočka. Dočkáme se také super kvalitních 10 Mpix snímků kombinujících čtyři pixely do jednoho a spousty dalšího. Vylepšení se dočká i selfie kamerka, který by tentokráte měla být se 24 Mpix rozlišením.

Pro vlajkový Huawei P30 Pro se pak podle všeho chystá ještě čtvrtá doplňkový senzor, protože konkurence nespí a na trhu už jsou modely se čtveřicemi zadních foto snímačů, takže Huawei nebude chtít být pozadu. O jejich přesném rozložení ani specifikacích toho zatím není příliš známo, ale s velkou pravděpodobností bychom se mohli jako hlavního senzoru dočkat zbrusu nového fantastického Sony IMX607 s 38 Mpix rozlišením, který byl představen veřejnosti jen před pár dny. No nebudeme lhát, těšíme se jak malí kluci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.