Xiaomi chystá svůj první telefon s čistým Androidem Go. Ten už má certifikace amerického FCC, Euroasijské unie a nově je certifikován i singapurským IMDA s kódovým označením M1903C3GG. Obchodní název přístroje by měl být Xiaomi Redmi Go.

Podle certifikačního výpisu telefon poběží na Android Pie v projektu Go. Tento odlehčený operační systém je speciálně navržen pro nízko nákladové přístroje s nízkou kapacitou paměti RAM, tedy 1 GB a méně. A z dalších certifikačních zpráv plyne, že Xiaomi Redmi Go bude skutečně mít 1 GB RAM. Bude podporovat dual-SIM, WiFi 2,4 GHz a Bluetooth 4.2.

Podle uvedených rozměrů 141×71 mm lze usoudit, že úhlopříčka displeje bude zhruba 5,9 palce a rozlišení by mohlo být 1440×720 pixelů. Poměr stran je odhadován na 18:9. Informace o dalších specifikaci zatím k dispozici nejsou a stejně tak ani termín, kdy by mohl být Xiaomi Redmi Go uveden. Je však jasné, že půjde o velmi levné zařízení a na evropském trhu by se jeho cena mohla pohybovat kolem 100 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.