Ať už si o výsledcích benchmarku DxOMark a evidentní snaze výrobců své telefony přizpůsobit a vyladit hlavně pro jeho potřeby myslíte cokoliv, tak se stále jedná o nejprestižnější nástroj k porovnání mobilních telefonů v oblasti fotoaparátů. A protože to tvůrcům vždy drobátko trvá, než otestují všechny modely, které si to zaslouží, tak i na výsledky OnePlus 6T jsme si museli počkat. Už jsou ale konečně na světě a víme oficiálně na čem jsme. Tedy já už vím, že OP6T fotí výborně nějaký ten pátek, ale to je samozřejmě zaujatý názor majitele.

OnePlus 6T má papírově identické foto vybavení jako jeho předchůdce OnePlus 6, tedy duální zadní fotoaparát s 16 Mpix a 20 Mpix senzory. Primární fotoaparát má 1/2.55″ senzor se světelností f/1.7 a optickou stabilizací, na rozdíl od sekundárního menšího 1/2.8″ s nestabilizovanou f/1.7 čočkou. Čočky obou senzorů pak odpovídají ohniskové vzdálenosti 25 mm. Doplní je pak 16 Mpix selfie kamerka s f/2.0.

V testech DxOMarku dosáhl OnePlus 6T na velmi dobré hodnocení 98 bodů, což sice nestačí na absolutní špičku, ale telefony OnePlus nikdy neprahly po atakování samotného trůnu. V samotné oblasti Fotografie dosáhl telefon 101 bodů, když recenzenti chválili širokou dynamickou škálu, příjemné barvy nebo dobré zachování detailů napříč podmínkami. Autofokus je bleskový, při focení s bleskem jsou zachovány dobré odstíny lidské kůže a bokeh mód produkuje solidní výsledky. Kritika se pak snesla na chybějící optický zoom a problémy se šumem a artefakty za špatného osvětlení.

Video kategorie pak získala 91 bodů, což je pokrok oproti 87 bodům minulé generace u OP6. V základním nastavení (1080p, 30fps) jsou vide výsledky více než slušné s dostatkem světla a dynamického rozsahu, živými barvami, precizním vyvážením bílé a vysokou úrovní detailů. I zde je autofokus rychlý a přesný, stejně jako stabilizace pracující skvěle na vyrovnávání záběrů. Problémem pak je šum a artefakty v horších světelných podmínkách, což je víceméně identické s kritikou fotoaparátu.

Každopádně z vlastní zkušenosti mohu fotoaparát OnePlus 6T jen a jen doporučit, při poslední zahraniční cestě před dvěma týdny jsem prostě zahodil klasický foťák a už definitivně se spolehl jen na telefon. Dostanete z něj i fantastické širokoúhlé 19.5.9 snímky, i když pak samozřejmě rozlišení klesne na nějakých 11 Mpix. Jeden z mých povedených si nemohu odpustit nesdílet, i když jsem ho samozřejmě musel zmenšit a snížit kvalitu aby se vešel na web.