Plánovaná tisková konference Xiaomi 24. prosince nám s určitostí přinese oficiální představení nového modelu Xiaomi Play, ale všeobecně se očekává, že nezůstane jen u něj. Nejčastějším terčem spekulací je pak možné pokračování některé linie telefonů Redmi a teoreticky by tomu nahrávaly i dříve zveřejněné informace, zejména nedávné střípky z čínských certifikačních úřadů 3C a TENAA.

Právě z nich pochází i titulní obrázek tohoto článku a na něm zachycen chystaný telefon Xiaomi s kapkovitým vykousnutím displeje, duálním zadním fotoaparátem a klasickou čtečkou otisků prstů na zádech telefonu. Většina analytiků bleskurychle identifikovala tento kousek jako potenciální Xiaomi Redmi 7 Pro a údajně tomu nasvědčují i další detaily. Já se však při pohledu na telefon nemohu ubránit dojmu, zda se nejedná o pokud pojmenovat jeden model dvěma různými jmény.

Pokud se totiž pořádně podíváte na dnes zveřejněné promo postery chystaného Xiaomi Play, tak je shoda skoro až fatální. Ano postery mají všechny varianty telefonu hrající všemi barvami duhy, ale existence usedlé černé varianty vůbec není vyloučena. Nebo, že by Xiaomi opět rozehráli diverzifikační (nebo spíše diverzní) hru s rozdílnými názvy pro určitě trhy ? Navzájem se překrývající produktové řady ? Chytřejší budeme až na Štědrý den, ale vyloučit se momentálně nedá skoro nic.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.