Ohodnoťte článek

Zhruba 24 hodin nás dělí od oficiálního přestavení telefonu Lenovo Z5s. Zástupci společnosti o něm hovoří, jak jinak, v superlativech. Bude prý úžasně fotit, bude výkonný a prý jej bude pohánět dosud neuvedený procesor Snapdragon 678.

Těžko říci, co je na tom pravdy, tu se dozvíme až zítra. Ale ještě před tím se můžeme podívat, jak si Lenovo Z5s vedl v testech Geekbench. Tam se telefon objevil s kódovým označení Lenovo L78071.

Co tedy z výpisu vyčteme? Lenovo Z5s rozhodně poběží na Android Pie a zřejmě bude mít i svoji nadstavbu ZenUI. Procesor bude pocházet z dílen Qualcomm a bude taktován na 1,71 GHz. Podle Gekkbench půjde o Snapdragon 710, ale tento čipset může mít maximální takt až 2,2 GHz. Ať tak či tak, určitě je výkonnější než již zmiňovaný SD678. Doplní jej 6 GB RAM.

Testy Lenovo Z5s dopadly následovně. V single – core testu je skóre 2227 bodů a ve více jádrovém testu posbíral telefon 6770 bodů. Tyto výsledky více méně odpovídají tomu, co získaly telefony s SD710 a 6 GB RAM. Ovšem určitou zajímavostí je, že Lenovo prý chystá i speciální edici Lenovo Z5s Ferrari SuperFast, která by měla být osazena Snapdragonem 845 s 12 GB RAM a 128 GB interní paměti. Zítra tedy snad budeme mít ve všem jasno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.