Také jste zvědavi na první reálně dostupné ohebné telefony ? Jejich čas přichází a po první vlaštovce s Royole FlexPai dojde brzy i na opravdové těžké váhy. Tou hlavní (tedy než nás ohromí Huawei) by měl být Samsung Galaxy F a podle prvních odhadů měl být tento kousek také pěkně drahý s cenovkou kolem 1500 dolarů. Ale protože optimisté už dávno vymřeli, tak se momentální odhad pohybuje kolem 1800 dolarů. Slušná sumička.

Korejská agentura CGS-CIMB si dala tu práci, že spočítala přesné náklady na výrobu jednoho Samsung Galaxy F a závěrem je nepopiratelný fakt, že se bude jednat asi o nejdražší sériově vyráběný telefon v historii (pokud nepočítáme různé velmi kusově omezené limitované edice apod.). Přece jen ohebný 7,3-palcový displej není levná záležitost a ani zbytek komponent nebude zrovna zadarmo, čistě jen motherboard, procesor a paměti se pohybují kolem 80 dolarů. Celková suma nákladů na výrobu jednoho kousku je tak 636.70 dolarů.

Kde že je pak utopen ten zbytek ? Inu v maržích milé děti, protože charita není oblíbenou činností technologických gigantů. A protože v případě revolučních technologií se musí částečně zaplatit i vývoj, tak čísla opravdu nebudou jen tak malá. U Galaxy S9+ se marže pohybovaly kolem 55 %, ale u Galaxy F se očekává nárůst až na 65 %, čímž by se Samsung vyrovnal špičce žebříčku vydřiduchů, kde už léta kraluje Apple. Jednoduchou matematikou se pak dostaneme na zmíněných 1800 dolarů prodejní ceny… Také raději počkáte na ohebný Huawei nebo ideálně později Xiaomi ?