Oficiální představení nového modelu Huawei Nova 4 je naplánováno na 17. prosince a další přírůstek do řady Nova cílené na mladší publikum bude opravdu stát za to. Ostatně mladší publikum je často mnohem náročnější než kmeti obrostlí mechem, jako jsme my v redakci. Nova 4 bude podobně jako Samsung Galaxy A8s a Lenovo Z5s oslňovat zejména selfie fotoaparátem přímo v displeji, ale telefon si bude zakládat i na spoustě dalších předností.

Díky integraci selfie kamerky přímo do displeje je možno opravdu pořádně displej roztáhnout skoro po celé ploše předního panelu a mírně se vymyká rámečkem jen menší „brada“ telefonu, i když se ale jedná opravdu jen o velmi decentní tloušťku. Zadní strana je pak klasicky s lesklým designem hrajícím barevnými přechody, jak je ostatně u Huawei zvykem už od série P20.

Ale teď už ke specifikacím, protože půjde o velmi slušnou vyšší střední třídu. Tomu napovídá použitý procesor Kirin 970 (oproti výkonnějšímu Kirinu 980 v Honor V20 s velmi podobným designem), 6 GB / 8GB RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní pamět. Displej bude 6,4-palcový (pravděpodobně IPS) s rozlišením 2310 x 1080 pixelů, baterie pak 3750 mAh s podporou 9V/2A rychlo-nabíjení, dále pak dual SIM dual VoLTE slot a jiné.

This slideshow requires JavaScript.

Hlavní pozornost veřejnosti je ale samozřejmě upřena na fotoaparáty a selfie kousek integrovaný v displeji dostane údajně i velmi pěkné 25 Mix rozlišení s podporou AI. Zadní trojice senzorů pak bude k dostání ve dvou verzích, výkonnější 48 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix bude pro fajnšmekry a chudí se pak budou muset spokojit s 20 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix kombinací.

Uvidíme jak se Huawei pochlapí s nasazenou cenou, protože ačkoliv byla minulá generace Nova 3 skvělým kouskem za slušné peníze, tak ji poměrně válcovaly výrazně dostupnější modely Honor. Navíc v brutální konkurenci stejně zaměřených modelů Samsungu a Lenovo se doufejme Nova 4 bude muset ještě více snažit zapůsobit na peněženky zákazníků. Tak se za tři dny nechme překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.