Ohodnoťte článek

Květák pro každého ! Tisíc slonů ! Tak nějak nám začínají znít marketingové výkřiky z dílny čínské značky Lenovo, protože po minulých ne-až-tak-pravdivých prohlášeních u minulých modelů jim drtivá většina veřejnosti už nevěří ani nos mezi ušima. Což je možná škoda, protože chystané Lenovo Z5s nevypadá zle a hlavně by se mělo jednat o poslední do úvodního trojlístku telefonů s přední selfie kamerou integrovanou v displeji.

Tedy pokud k tomu dojde… Veškerá odborná veřejnosti i analytici jsou o tom skálopevně přesvědčeni, ale když se podíváte na každý z nových teaser plakátků, tak v horním rohu telefonu jaksi selfie senzor v displeji není vůbec vyobrazen. Optimista namítne, že jde o uměleckou licenci, případně, že Lenovo plánuje centrální umístění senzoru, protože na obrázcích je vždy střed (skoro) zakryt nějakým pseudo-uměleckým prvkem. No, proč ne, ale abychom se ještě nedivili…

This slideshow requires JavaScript.

Každopádně se ale Lenovo bude řídit sloganem „čím více pruhů, tím více Adidas“, protože plakátky přímo vyhlašují „více než 8 GB RAM“. Což v reálu asi bude znamenat 10 GB RAM, ale při megalomanii Lenova je možné opravdu cokoli. V podstatě potvrzen byl také 6,3-palcový displej s FullHD+ rozlišením, procesor Snapdragon 678, 3210 mAh kapacita baterie, trojitý zadní fotoaparát a systém Android 9 Pie. Oficiálně vše bude černé na bílém 18. prosince, ale dovolenou si ještě neplánujte, protože se akce už jednou odkládala. Ale naděje umírá poslední, třeba to tentokráte vyjde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.