Telefon společnosti Vivo, o kterém se poslední dobou hodně psalo, je konečně oficiálně uveden. A nejmenuje se ani Vivo Nex 2 ani Vivo Nex Dual, ale Vivo Nex Dual Display Edition. Název je to sice poněkud dlouhý, ovšem odpovídá tomu, co telefon obnáší.

Ano, dva displeje je to, oč tu běží. Oba panely jsou Super AMOLED. Primární má úhlopříčku 6,39 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů, poměrem stran 19,5:9 a užitnou plochou 91,3%. Rámečky kolem něj jsou skutečně minimální. Sekundární obrazovka na zadní straně je 5,49 palcová s rozlišením 1920×1080 pixelů a standardním poměrem 16:9.

Procesorem je Snapdragon 845 s 10 GB RAM a 128 GB interní paměti. Vivo Nex Dual Display Edition je opatřen také pátou generací snímače otisků prstů, který je integrován do primárního displeje. Odemknout přístroj lze i pomocí 3D skenu obličeje, díky TOF 3D kameře, která je zase součástí foto modulu na zadní straně. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou Funtouch 4.5 a kapacita baterie je 3500 mAh s rychlým nabíjením.

Zadní panel není jen domovem sekundární obrazovky, ale také fotoaparátu. Ten je uložen v horní části zad a tvoří jej tři objektivy. Hlavní je 12 MPix se clonou f/1.79 a OIS. Druhý snímač je 2 MPix se světelností f/1.8. Třetí kamera je, jak již bylo zmíněno, 3D TOF pro odemknutí telefonu a slouží také jako slefie kamera. Kolem modulu je RGB LED dioda, které výrobce říká „lunární prstenec“. Ta funguje jako notifikační dioda a také pro přisvětlení fotek. Samozřejmě fotoaparát má podporu AI.

Cena Vivo Nex Dual Display Edition je odpovídající jeho parametrům. Bude se prodávat za 4998 jüanů, což je zhruba 725 dolarů. Na trhu se objeví 29. prosince/decembra. Zda se dostane i na globální trhy se zatím neví.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.