Společnost Realme měla letos poměrně úspěšný rok. Stala se nezávislou na Oppo a podařilo se jí vydat hned čtyři telefony s dobrým poměrem cena/výkon. Ale jak už to bývá, když se na jedné straně něco povede, na druhé straně se může něco pokazit. A přesně to se stalo u přístroje Realme 2 Pro.

Někteří z majitelů telefonu si stěžují, že mají problém s baterií, která se extrémně rychle vybíjí. Na tuto skutečnost si stěžovali na Twitteru a stížnosti směřovali přímo na společnost Realme. Ta se rozhodla celou záležitost prozkoumat a potvrdila, že baterie se skutečně vybíjí velmi rychle a má to v některých případech souvislost s aplikací Touchpal.

Dalším krokem pro vyřešení problému bude aktualizace, která bude v dohledné době uvolněna a měla by vyřešit rychle vybíjení akumulátoru v souvislosti s aplikací Touchpal. Společnost také požádala majitele Relme 2 Pro, aby poté, co svoje telefony aktualizují, zaslali zpětnou vazbu, zda je chyba odstraněna.

Těžko říci, zda tento update odstraní chybu bezezbytku. Problémy s výdrží a výkonem baterie se vyskytly totiž u Realme 2 Pro už minulý měsíc. Společnost tenkrát také vypustila aktualizaci, která byla směřována na vylepšení výdrže baterie, selfie kamery a zahrnovala i opravy obecných chyb. Jak vidno, update nezafungoval na 100%. Snad se tentokrát skutečně zadaří.