Ohodnoťte článek

Jak jsme nedávno informovali, tak v Xiaomi už horečnatě pracují na dalším telefonu, který by měl dokonce dostat do vínku opravdu pořádný fotoaparát se 48 Mpix rozlišením. A i když zatím nemáme v ruce žádné další oficiální potvrzení nebo obrázek, tak dnes můžeme přispět se svojí troškou do mlýna  s několika dalšími spekulacemi z obvykle velmi dobře informovaných zákulisních zdrojů. A půjde o poměrně překvapivá zjištění…

Jedním z těch méně překvapivých je informace o tom, že tento chystaný telefon by měl dorazit s přední kamerkou integrovanou přímo v displeji, tedy po vzoru nového Samsungu A8s a chystného Huawei Nova 4. Ale to bude pro rok 2019 obecně velmi oblíbený designový trend, takže opravdu nejde o žádné velké překvapení. Zmíněný 48 Mpix senzor by ale měl být na zadní straně telefonu a k ruce dostane další dva pomocníky včetně jednoho senzoru s ultra-širokým záběrem. Trojité zadní fotoaparáty jsou ostatně také dalším nastupujícím populárním parametrem.

Mnohem překvapivější je pak spekulace, že by se navzdory extra pokročilé foto výbavě mohlo jednat o některý z levnějších kousků řady Redmi nebo Redmi Note. A nasvědčuje tomu nejenom fakt, že první informace od šéfa Xiaomi Li Bina dorazily právě z Weibo účtu Redmi Social. Telefon by měl totiž dostat údajně „pouze“ LCD displej od firmy BOE a spekuluje se o ceně nad 2000 juanů (asi 289 dolarů). Což většinou opravdu není cenové zařazení opravdu špičkových modelů Xiaomi. Zajímavé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.