Přední čínští výrobci chytrých telefonů se připravují na éru 5G a pracují na svých prvních telefonech s podporou pro sítě 5G. Kromě společností Xiaomi, OnePlus, Vivo a Oppo které už oznámily, že na takových strojích pracují, také Nubia chystá prototyp Nubia X 5G.

Letos na jaře oznámil generální ředitel Nubia, pan Ni Fei, že do konce letošního roku nachystají zatím jen testovací model telefonu s 5G a finální zařízení pro komerční využití oficiálně uvedou v roce 2019. Zdá se, že tento slib bude naplněn už 10. prosince/decembra. Na tento termín totiž Nubia plánuje akci, kde podle teaseru bude uveden přístroj s podporou 5G.

Z upoutávky lze také vyčíst informace o duálním displeji, takže je velmi pravděpodobné, že oním testovacím zařízením bude Nubia X, která byla představena nedávno. Tento telefon má dva displeje a pohání jej procesor Snapdragon 845. Pro podporu 5G bude tedy nutno stávající procesor nahradit čipsetem Snapdragon 855. Je také docela možné, že Nubia X 5G bude mít i 10 GB RAM. Vše podstatné se dozvíme už zítra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.