Telefon od Huawei se momentálně vyhřívají na samotné špičce hodnocení mobilní fotografie a to se ještě ke kompletním testům hlavních benchmarků nedostal Huawei Mate 20 Pro. A jejich zaměření na foto oblast a výbavu telefonů rozhodně neustává a jako poslední se objevily spekulace o vývoji modelu schopného pořizovat 3D fotografie.

Podle těchto spekulací by se tento telefon měl objevit už v průběhu prosince, takže je možné, že tato technologie bude jedním z dalších taháků chystaného Huawei Nova 4 (hlavním je samozřejmě selfie kamerka integrovaná přímo v displeji). Je ale také možné, že půjde o zcela nový kousek, protože report z Bloomberg zmiňuje kódové jméno Princeton. Možností je také, že se jedná o Honor V20, ale to už je možná příliš odvážný odhad.

Každopádně by se tato funkce měla jmenovat „3D Camera“ a měla by umožňovat generovat 3D modely uživatele a prostředí v reálném čase. Půjde tak údajně o něco zcela jiného, než byla aplikace 3D Live Maker představená pro Huawei Mate 20 Pro minulý měsíc. Nikdo z Huawei se zatím k těmto spekulacím nevyjádřil, ale k dispozici jsou bombastická slova Yusuke Toyody z Fuji Chimera Research, který na technologii vrší chválu a předpovídá jí revoluční potenciál. No tak jsme zvědavi, co se z toho vyklube.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.