Pokud patříte k fanouškům značky Lenovo, tak jste asi včera netrpělivě očekávali naplánované představení nového modelu Lenovo Z5S, který měl opět pozvednout upadající kredit výrobce a vypálit rybník konkurenci ohledně prvenství s předním fotoaparátem integrovaným v displeji. A jak vše dopadlo ? Inu škoda mluvit, protože se nakonec nestalo vůbec nic a oficiální vyjádření přišlo až dnes.

A to pouze prostřednictvím teaseru na sociální síti Weibo, ze kterého můžeme vyčíst datum představení telefonu 18. prosince, takže samozřejmě Lenovo o zmíněné prvenství přijde, protože Samsung Galaxy A8s spatří světlo světa už 10. prosince a Huawei Nova 4 pak 17. prosince. K tomuto oznámení nového data nebylo přidání ani žádné vysvětlení tohoto posunu, takže se můžeme jen dohadovat. A jak známe z minulosti Lenovo, tak nás možná ještě nepříjemně něčím překvapí přímo při odhalení telefonu…

K tomu také nahrávají velké tajnosti ohledně konkrétního hardwarového vybavení telefonu, protože se obecně dají shrnout parametry jen v několika kusých větách. Takže pravděpodobně dostane Lenovo Z5S 6,3-palcový displej, neupřesněný procesor Snapdragon, 3200 mAh baterii, trojici zadních fotoaparátů, čtečku otisků prst na zádech a firemní systémovou nadstavbu ZUI. Toť vše. Dnešní teaser pak doplnil jen velmi důležité oznámení, že telefon bude „powerful and strong“. No, tak jsme na tento silný kousek velmi velmi zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.