Teprve včera byl oficiálně představen procesor Snapdragon 855, který podporuje 5G sítě a předpoklad byl, že první telefony s tímto čipsetem se uvidíme až začátkem příštího roku. Ovšem Xiaomi předběhla čas a dnes, na konferenci China Mobile Partner, vyrukovala s telefonem Xiaomi Mi Mix 3 5G.

Podle názvu jistě tušíte, že nejde o nějakou extra novinku. To jen starý dobrý Mi Mix 3 je vybaven procesorem Snapdragon 855 a díky modemu X50 5G má podporu těchto sítí. Rychlost stahování by měla být až 2 Gb/s. Telefon tak lze použít pro vysokorychlostní prohlížení webových stránek, přímé sledování videa a pro mnoho dalších aplikací.

Tato prvenství Xiaomi má za sebou delší historii. V roce 2016 pracuje výzkumný tým společnosti na důkladném a komplexním průzkumu 5G standardů. V roce 2017 začínají pracovat na návrzích 5G mobilních telefonů. V roce 2018 se Xiaomi ujímá vedení při otevírání 5G datových propojení, které jsou základem pro komerční využití 5G sítí. A v příštím roce se bude společnost podílet na prvních testech 5G pro operátora China Mobile a také by měla uvést svůj Xiaomi Mi Mix 3 5G v Evropě.