S Pocophone F1 se Xiaomi bez debat podařila trefa do černého, protože jde o suverénně nejlevnější telefon s high-end vybavením (tedy alespoň po procesorové stránce). A na to zákazník vždycky slyší. Viceprezident Xiaomi Kumar Jain se tak na Twitteru dnes pochlubil, že se prodeje telefonu přehouply přes 700.000 kusů v řádu jen tří měsíců. A i když to v porovnání s milionovými prodeji některých extra populárních modelů konkurence nevypadá jako moc, tak nezapomínejte, že v portfoliu Xiaomi jde jen o malé kolečko ve stroji.

Oblibě Pocophone F1 se není co divit, protože telefon v podstatě přebral starou roli modelů OnePlus  s frází „zabiják vlajkových lodí“, protože se prodává za ceny kolem 300 dolarů. A za tu cenu konkurence stejné parametry prostě zatím nebyla schopna nabídnout. Samozřejmě byli Xiaomi nuceni udělat i spoustu kompromisů, ať už hovoříme o plastovém tělu telefonu nebo pouze lehce nadprůměrném fotoaparátu, ale kolem a kolem se jedná opravdu o zosobnění termínu cena/výkon.

A výbava je v některých ohledech za ty peníze opravdu parádní, takže si jen pro připomenutí prosvištíme hlavní parametry. Pocophone F1 může nabídnout 6,18-palcový vykousnutý FullHD+ displej, procesor Snapdragon 845, až 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, 12 Mpix + 5 Mpix duální zadní fotoaparát, 20 Mpix selfie kamerka, 4000 mAh kapacita baterie a jiné. Potěší i zachování 3.5mm jacku, zamrzí naopak nepřítomnost NFC. A co na Pocophone F1 říkáte vy ?