Snapdragon 855 s podporou 5G sítí je na světě sotva pár hodin a z Říše středu už přicházejí zvěsti o tom, který z tamních etablovaných výrobců naskočí na 5G vlnu a jako první na ní připluje na evropský trh. Xiaomi už hlásí, že jako první se do Evropy podívá jejich Mi Mix 3 s 5G a zároveň tato informace zazněla i ze štábu OnePlus. Prvním telefonem s podporou 5G by měl být jejich chystaný OnePlus 7.

Pravda, obchodní název OnePlus 7 ještě není zcela definitivní, ale je potvrzeno Petem Lauem, že jejich přístroj s 5G a procesorem Snapdragon 855 se začne nejdřív prodávat v Evropě a pak až na dalších trzích. Pei také potvrdil, že to bude možné díky strategickému partnerství s britským operátorem EE.

Společnost OnePlus na svém twitterovém účtu tvrdí, že jejich telefon s podporou 5G bude oznámen na začátku roku 2019 a předpokládá se, že tento přístroj by mohl debutovat už v únoru/februári na veletrhu MWC v Barceloně. Tato hypotéza vychází z nedávného oznámení společnosti, že na 15. ledna/januára 2019 chystají něco nového.