Na technologickém summitu na Havaji byl oficiálně uveden procesor Qualcomm Snapdragon 855. Ten by měl představovat špičku ve svém oboru a objeví se v příštím roce v telefonech, které se díky němu budou řadit mezi vlajkové lodě roku 2019.

Uvedení čipsetu se osobně ujal vice prezident společnosti Qualcomm, Alex Katouzian. Ten na adresu procesoru nešetřil superlativy a ono se není čemu divit. Snapdragon 855 má vlastní ultrazvukový 3D snímač otisků, pokročilou jednotku AI, podporu rozšířené virtuální reality a multigigabitové konktivity 5G.

Kromě toho by měl být Snapdragon 855 v AI až třikrát výkonnější než jeho předchůdce SD845. Zajímavostí je určitě i integrace technologie ISP, která úzce souvisí s grafickým zpracováním fotek a videí. A v neposlední řadě musíme zmínit i funkci Elite Gaming pro optimalizaci hraní her.

Na summitu Qualcomm také zveřejnil seznam výrobců, kterým budou nový čipset dodávat. Patří mezi ně například Asus, Google, HMD Global, LG, Motorola, OnePlus, Oppo, Samsung, Vivo a Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.