Xiaomi nikdy nemá malé cíle a mobilní svět již v mnoha případech překvapili a ohromili odvážnými kousky. Jedním z takových je i dnes ohlášený nový telefon, o kterém prezident firmy Lin Bin na sociální síti Weibo prohlásil, že bude vybaven hned 48 Mpix fotoaparátem. A dokonce přímo zmínil i leden 2019 jako datum představení telefonu, takže je vše opravdu za humny.

Toto bombastické Weibo prohlášení bylo podepřeno i první fotografií prototypu tohoto telefonu, kde je jasně vidět právě označení 48 Mpix rozlišení. Dále se dá z fotografie vyčíst vertikální uspořádání duálního zadního fotoaparátu a tak se můžeme jen dohadovat o parametrech sekundárního senzoru. Telefon by také měl mít skleněná záda, duální blesk a Lin Bin také zmínil systém MIUI 10. Toť z jasných informací a odhalení vše.

Ale logicky se dá vydedukovat i přesné určení 48 Mpix senzoru, protože CMOS 48 Mpix kousky existují v podstatě jen dva, Sony IMX586 a Samsung ISOCELL Plus GM1. A protože GM1 je stále ještě ve stádiu produkce, tak se dá jednoznačně ukázat na použití Sony IMX586. A to rozhodně nebude jen tak nějaké ořezávátko s 1/2-palcovým senzorem, 0.8μm velkými pixely, technologií syntézy čtyř pixelů a podporou 4K videa s 90fps.

A protože by Xiaomi měli být i jedni z prvních, kteří budou moci své telefony osadit zbrusu novými Snapdragony 855, tak není daleko od věci ani očekávání tohoto procesoru v lednovém super telefony. Jen houšť a větší kapky.