Řada telefonů Nova od Huawei je v poslední době velmi populární a jak Nova 3, tak Nova 3i se prodávají skvěle a i recenze jsou veskrze pozitivní. Oba telefony ale trpí nemocí zvanou „vykousnutí displeje“ a kvůli ní nemohou dosáhnout na užitnou plochu displeje vyšší než 84 %. Chystaný Huawei Nova 4 by to však měl napravit, protože se otravného vykousnutí zbaví a díky přednímu fotoaparátu integrovanému přímo v displeji by měl dosáhnout až na hodnotu přes 90 %.

Včera se na různých čínských kanálech objevily zbrusu nové teaser plakátky propagující právě Huawei Nova 4 a jak se můžete přesvědčit v galerii níže, tak se velmi vtipně a invenčně vyrovnaly s náznakem integrované čočky předního fotoaparátu v levém horním rohu displeje. S největší pravděpodobností selfie kamerka nebude duální, takže očekáváme nějaká pořádná „hausnumera“ ohledně megapixelů. Telefon by měl být oficiálně představen 17. prosince v čínském Changsha, takže v podstatě velmi brzy.

This slideshow requires JavaScript.

Přesná hardwarová výbava je stále ještě lehce zahalena rouškou tajemství a největší dohady panují ohledně použitého procesoru. Já se osobně kloním v očekávání na stranu Kirinu 980, protože i minulá generace dostala do vínku v té době vlajkový Kirin 970 a slabší Kirin 710 dostaly odlehčené verze modelu. Dá se čekat i alespoň 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti spolu s Androidem 9 Pie.

Hlavní konkurencí bude pravděpodobně Samsung Galaxy A8s, který se chystá na trh už 10. prosince s Infinity-O displejem a taktéž přední selfie kamerkou integrovanou v displeji. A protože nabídne hned trojici zadních fotoaparátů, tak bych se ani příliš nedivil, kdyby Huawei Nova 4 tato čísla dorovnal. Jsem velmi zvědav na cenu, protože Nova 3 vzhledem k výbavě nebyla ani příliš drahá. No, uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.