Huawei i Apple už mají své čipsety vyrobené pomocí 7nm technologie a stále se čeká, kdy s podobným procesorem vyrukuje i Qualcomm. Samozřejmě se ví, že jím bude Snapdragon 855, který byl také někdy označován jako Snapdragon 8150, což bylo však jen jakési interní kódové označení.

To v podstatě potvrdil i známý tipař Roland Quandt na svém twitterovém účtu. Tam přihodil i pár informací o hlavních parametrech tohoto procesoru. Snapdragon 855 bude mít architekturu tří clusterů. Ty budou taktovány na 1,78 GHz, 2,42 GHz a 2,84 GHz a jako GPU zde najdeme Adreno 640. Procesor bude zároveň první komerční mobilní platformou s podporou multigigabitového 5G s integrovaným modemem SDX24 LTE a modemem SD X50 5G.

Speciální jednotka NPU bude až třikrát výkonnější a bude přímo začleněna do SoC. Procesor bude optimalizován pro hraní her a nabídne novou funkci „Snapdragon Elite Gaming“. Najdeme zde i optimalizaci pro aplikace s rozšířenou realitou (AR) a speciální výpočetní mechanizmus pro vizualizaci a zpracování dat pro kvalitnější fotky a videa. První telefony se Snapdragon 855 by se měly objevit v prvním čtvrtletí příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.