Ohodnoťte článek

Karta eSIM je nejnovější verze SIM karet a vlastně ani o fyzickou kartu nejde. Je to samostatný čip zabudovaný do základové desky a zcela nahrazuje klasické plastové kartičky. Data tak můžete jednoduše vkládat přímo do telefonu nebo chytrých hodinek.

Společnost Google tuto „vymoženost“ už vyzkoušela u Pixel 2 a Pixel 2 XL. Samozřejmě k tomu, aby vše fungovalo tak jak má, musí eSIM podporovat i váš operátor, což v případě Pixelů byl donedávna jen virtuální operátor Google Fi. Tuto kartu mají i letošní Pixely ovšem operátorů, kteří ji podporují je pořád málo. U nás je to zatím jen T-Mobile.

To by se mohlo v dohledné době změnit, protože Google chce v rámci programu rozšířit podporu i pro další operátory společně s novými prosincovými/decembrovými bezpečnostními záplatami. Pro výrobce Android telefonů chce společnost vytvořit další program, v rámci kterého by bylo možno snadno integrovat eSIM i do dalších zařízení. Kteří výrobci tuto možnost dostanou však Google ve své zprávě neuvádí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.