Ohodnoťte článek

Oficiálního představení zbrusu nového Snapdragonu 855 se dočkáme až zítra, ale spousta technologických nadšenců nemůže ani dospat, protože se přece jen očekává pravděpodobně nejvýkonnější procesor pro příští generaci telefonů. A jako malou ochutnávku jsme už teď dostali do ruky údajné výsledky tohoto procesoru v Antutu v porovnání s hlavní konkurencí.

Podle všeho je v testu zastoupen testovací model Samsungu S10 Plus ve dvou verzích (Snapdragon 855 + Exynos 9820), Huawei Mate 20 s Kirin 980 a jako poslední srovnání Samsung Galaxy S9 s Android 9 verzí systému a aktuálním Snapdragonem 845. Kromě právě SD845 se u ostatních jedná o procesory vyráběné nejmodernější 7 nm výrobní technologií a tak bychom konečně měli srovnávat srovnatelné. Apple A12 Bionic v testu sice chybí, ale u něj je díky jiné platformě srovnání vždy jen velmi obecné.

Podle výsledků to (nepřekvapivě) vypadá na vedoucí úlohu Snapdragonu 855 napříč všemi testy a nárůst oproti minulé generaci je opravdu značný. Pravděpodobně se ale v tabulce jedná o nejvyšší dosažené skóre, protože například Huawei Mate 20 Pro s Kirinem 980 dosahuje v průměru kolem řekněme 277.000 bodů, přičemž zde je skoro 310.000.

Přesných informací o hardwarovém vybavení Snapdragonu 855 se dočkáme opravdu až zítra, ale analytici se na základních věcech poměrně shodují. Jako je například osm jader ve třech clusterech, čtveřice úsporných by měla mít tak 1,78 GHz, trojice výkonnějších 2.42 GHz a jedno extrémní Gold jádro až 2.84 GHz. Integrována by měla i zcela nová NPU jednotka pro umělou inteligence a s největší pravděpodobností i 5G modem. Tak se těšme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.