Konec roku se blíží a proto někteří čínští výrobci finišují a pilně makají na tom, aby ještě do Vánoc představili své poslední letošní novinky. Jedním z nich je i Huawei. Společnost pracuje na telefonu Huawei Nova 4, který chtějí nabídnout už za nedlouho.

O Huawei Nova 4 se ví, že bude mít po vzoru Samsungu displej s kruhovým horním výřezem. To bylo patrno z několika fotek a renderů, které se před nedávnem prohnaly internetem. Tuto skutečnost kvitují s povděkem odpůrci masivních výřezů, které jsou sice funkční, ale poměrně dost ošklivé.

Malý kruhový výřez v levém horním rohu, kterým bude chystaný Nova 4 opatřen jednak zvýší užitnou plochu displeje a jednak působí celkem elegantně. Navíc telefon se tak stane prvním přístrojem s takovýmto výřezem.

Dříve vypuštěné fotky dnes podpořil i oficiální teaser společnosti, který nejen že ukazuje čelní panel Huawei Nova 4 v celé jeho kráse, ale také stvrzuje datum uvedení, které je plánováno na 17. prosince/decembra.

A jaké by mohly být další parametry? Tak o těch se zatím jen spekuluje, ale pokud bychom těmto fámám chtěli věřit, mohli bychom očekávat procesor Kirin 980, 6 GB RAM, 128 GB interní paměti a údajně také duální fotoaparáty vpředu i vzadu. Ale jak to nakonec dopadne se dozvíme s jistotou už za pár dnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.