Jste fanouškem značky Elephone ? Pak je dnes váš šťastný den, protože se na trh konečně dostává první z nedávno ohlášené nové generace jejich telefonů. Tím je výborně vypadající Elephone A5 a ku příležitosti zahájení prodejů navíc výrobci přichystali i první bleskové prodeje na e-shopu Gearbest, kde si tento telefon můžete pořídit jen za 199.99 dolarů. A co od něj čekat ? K tomu se hned dostaneme v následujícím odstavci, případně v krátkém videu níže, které je doprovázeno (slovy kolegy) nesnesitelně vítěznou hudbou.

A Elephone A5 rozhodně nevypadá špatně a je jasné, že se hodlá zbavit stigmatu levného kusu spojeného s minulými kousky budget série „A“ a nebojí se mířit spíše na střední třídu. K tomu je vybaven například 6,18-palcovým FullHD+ displejem s vykousnutím a rozlišením 2246×1080 pixelů, procesorem Helio P60, 4 GB / 6GB DDR4X RAM, 64 GB / 128 GB vnitřní paměti, trojicí zadních fotoaparátů s AI (12 Mpix + 5 Mpix + 0,3 Mpix), 20 Mpix + 2 Mpix přední selfie AI kamerkami, dual SIM sloty, čtečkou otisků prstů na boku telefonu, face unlock funkcí, 4000 mAh kapacitou baterie s rychlo-nabíjením a samozřejmě i parádní barevný zadní kryt. Z výroby bude mít telefon systém Android 8.1 Oreo, ale brzy by měl být upgradován na Android 9 Pie.

Jak již bylo řečeno, tak bleskové prodeje po celý první týden po vydání jsou exkluzivně na e-shopu Gearbest s cenou nastavenou na 199.99 dolarů. A pokud vás telefon zaujal, tak si dovolím podotknout jen malou poznámku, protože je důležité vybrat EU variantu A5, která by měla mít vše potřebné certifikace pro naše území. Více se o Elephone A5 samozřejmě dozvíte na oficiálních stránkách značky.