Příští rok se zjevně ponese v duchu skládacích telefonů. Do jejich výroby se pustily společnosti Samsung, Huawei, LG a Oppo. Ale nejen čínští výrobci cílí na tento segment. Do honby za skládacím telefonem se vrhl i Microsoft, který oprášil svůj projekt Andromeda, o kterém se začalo mluvit před pár měsíci.

Přístroj Microsoft Andromeda by podle blogu Thurrot neměl být jen skládacím telefonem, ale jakousi kombinací telefonu, tabletu a malého počítače. Původní koncept Andromeda bude přepracován a bude z něj hybridní zařízení, které nebude spoléhat na systém Windows Phone, protože ten je již za svým zenitem. Zařízení by mělo běžet na plnohodnotném, i když mírně upraveném, systému Windows OS.

Tohoto skládacího zařízení bychom se podle informací na Thurrot měli dočkat během příštího roku. Kromě Andromedy by Microsoft měl v příštím roce uvést také inovovanou konzoli Xbox One, notebook řady Surface s čipsetem AMD namísto stávajících procesorů Intel, přepracované Surface Studio, které by mělo přímo konkurovat iPad Pro 12.9 s USB-C a oblými rohy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.