I když jsme se revolučního modelu Nubia X dočkali od této pod-značky ZTE už v říjnu, tak se jedná o jeden z nejhůře dostupných současných telefonů vůbec, protože proběhlo jen několik velmi omezených bleskových prodejů. A du budoucna to nebude o moc lepší, protože se plánuje ve velmi limitovaných akcích pokračovat. To také dodává Nubia X nádech exkluzivity, i když telefon samotný také rozhodně má co nabídnout.

A díky známému „leaksterovi“ IceUniverse se dnes můžete pokochat krásami zadního OLED displeje telefonu, protože se výrobcům podařil opravdu husarský kousek a je velmi těžké rozlišit, kde končí displej samotný a začíná zadní barevný panel. Výsledek opravdu stojí za to.

Ale dvojice displejů samozřejmě není jen pro krásu samotnou, ale sekundární plnohodnotný OLED displej na zádech telefonu plní i spoustu dalších funkcí. Dá se použít jako extra dotyková ovládací plocha ve hrách a hlavně jako hledáček pro selfie snímky pořizované zadním duálním fotoaparátem, což uvolnilo místo na předním panelu, který je tak skutečně bezrámečkový.

Je až s podivem, jak se firmě Nubia podařilo dotáhnout technologii a design dvou displejů v telefonu skoro k dokonalosti, protože veškeré podobné pokusy konkurence v minulosti často končily velmi rozpačitě. Navíc byl telefon evidentně ve vývoji velmi dlouhou dobu a je tak skoro až záhadou, jak se vše výrobcům podařilo udržet pod pokličkou, protože první spekulace a úniky informací začaly jen necelý měsíc před vydáním. Každopádně je Nubia X velmi zajímavým kouskem a můžeme jen doufat v lepší dostupnost.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.