Vypadá to, že příští rok se ponese v duchu inovací a mohli bychom se dočkat skládacích telefonů a podpory 5G. Na tyto záležitosti se připravuje hned několik společností a Oppo mezi nimi nechybí. Produktový manažér společnosti, Chuck Wang, osobně potvrdil, že Oppo představí svůj skládací telefon na veletrhu MWC 2019, který se jako každoročně bude konat v únoru/februári ve španělské Barceloně.

Pan Wang však nezmínil konkrétní specifikace telefonu a proto je zde důvod se domnívat, že na MWC bude představen spíš prototyp skládacího telefonu. A vzhledem k tomu, že během posledních let podala společnost Oppo hned několik patentových návrhů na skládací telefon, včetně toho, který uvádíme v článku, není zcela jasné, jak bude finální produkt vypadat. Chuck Wang dále uvedl, že v rámci společnosti sice pracují na podpoře 5G sítí, ale telefon, který ji bude mít v příštím roce neuvidíme. Ten plánuje Oppo až na rok 2020.

Ale abychom se vrátili zpět ke skládacím telefonům. Kromě společnosti Oppo na takovém přístroji pracuje i Samsung. Jejich telefon s displejem Infinity Felx by se měl údajně začít prodávat už v březnu/marci 2019. Také společnost LG příští rok uvede skládací telefon, a to v lednu/januári na CES 2019. Nu a Huawei se chystá skládací telefon představit také na MWC 2019. Dalším výrobcem, který maká na skládacím přístroji je i Xiaomi, ale ta o jeho uvedení zatím mlčí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.