Před pár dny jsme se zmínili o tom, že telefon Oppo R19 bude zřejmě prvním telefonem s procesorem Helio P80, o kterém společnost tvrdí, že bude velmi výkonný a bude mít silnou podporu AI. Údajně by mohl konkurovat i top procesorům Qualcommu. Helio P80 však zatím není představen. Ovšem pokrok nezastavíš a Mediatek si to uvědomuje. Pracuje už na dalším čipsetu s názvem Helio P90.

O něm zas výrobce tvrdí, že to bude průkopník v oblasti umělé inteligence a zároveň bude ještě výkonnější než Helio P80. Aspoň takto to popisují na svém oficiálním twitterovém účtu. Podle vyjádření jednoho z hlavních manažerů Mediatek bude tato jejich vlajková loď uvedena zhruba v polovině příštího měsíce v Číně, do prodeje by se měl dostat až ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Nějaké bližší informace o Helio P90 však známy nejsou, ale podle toho, že se začátkem prosince/decembra očekává představení procesoru Snapdragon 8150, všichni předpokládají, že Mediatek se chce svým novým čipsetem pustit do zásadního souboje s konkurencí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.